Novotny Tihamér: Első világháborús katonaemlékek antropológiai és művészetszociológiai vizsgálata. Bp., 1987, Múzsák. Kiadói papírkötés, a hátsó borító gerinc részén kopásnyommal.
Shvoy Kálmán titkos naplója és emlékirata 1918-1945. Sajtó alá rendezte, a bevezető szöveget írta, magyarázó jegyzetekkel ellátta Perneki Mihály. Bp., 1983, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, védőborítóval, enyhén kopott állapotban.
Kolligátum: A Nemzeti Könyvtár 53-57 számai. Benne: Sztrókay Lajos: Idegen zászló alatt. Dienes Andor: Az ismeretlen front. Eredeti papírborítókkal, vászon védőkötésben.
1918 Illustriertes Jahrbuch. Kalender für das Jahr 1918. Berlin, Berliner Tagesblatt. 320p. Sok háborús képpel illusztrált. Kissé sérült vászonkötésben
Helgert Imre: A Budapesti Honvédhelyőrség Parancsnoksága. 1849-1999. Budapest Garrison Headquarters 1849-1999. Bp., 2000., Zrínyi. Fekete-fehér fotókkal. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Kovács Mihály: Negyvenezer magyar levente kálváriája a második világháború végén. Napló. 1945. feb. 16-tól 1946. május 14-ig. Bp., 1993., Országos Pedagógia Könyvtár és Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban+5 db hozzá kapcsolódó újságkivágással, és 3 db utólagosan előhívott fotóval. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus hagyatékából.
Imák és intelmek a magyar kath. katonák számára. Molnár Vid Bertalan tábori lelkész, c. kanonok, apostoli protonotárius után. Bp., 1917, Stephaneum Nyomda R.T. Kiadói vászonkötésben, enyhén kopott.