Siklaky István: Konstrukciók egy világnézetről. Bp., 1986, szerző kiadása. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. + Síklaky István (1927-2005) névjegykártyájával, mint a XIII. kerület polgármestere (1990 november-1991 június)
Nyíri Tamás: A filozófiai gondolkodás fejlődése. Budapest, 1991, Szent István Társulat. Harmadik, javított és bővített kiadás. A szerző, Nyíri Tamás (1920-1994) Széchenyi-díjas (1990) teológus, filozófus által dedikált A borító illusztrációja König Róbert (1951-2014) grafikus munkája. Kiadói papírkötésben.
José Ortega Y Gasset: A tömegek lázadása. Második kiadás. Bp., é.n., Hindy András könyvkiadó és könyvterjesztő vállalata. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, bejegyzéssel.
Mérei Ferenc: A gyermek világnézete.Gyermeklélektani Tanulmány. Bp., 1945, Anonymus. Kartonált papírkötésben, kissé kopott állapotban. Volt könyvtári példány.
Dr. Tóth Béla: Beszéd, jellem, személyiség. Gyermeklélektani Könyvtár 4. sz. Bp., 1948., Állami Gyermeklélektani Intézet. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel. A szerző által dedikált.
John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!
Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Fordította: Dr. Dienes Valéria. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói kopottas egészvászon-kötés.