Sombart Werner: A szocializmus és a szociális mozgalom. Fordította: Vezsenyi Béla. Társadalomtudományi könyvtár. Bp., 1908, Grill. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Közgazdasági enciklopedia. 1-3. köt. Szerk.: Szterényi József. Bp.,(1929) ,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet borítója foltos, a I. kötetben a 3-4. oldal, és az előszó lapja kissé sérült, részben kissé összeragadtak, de a szöveg olvasható, a II. kötetben a szennylapok sérültek, az elülső szennylap kijár, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik. Négy k...
Dr. Weszely Ödön: A modern pedagógia útjain. Tanulmányok. Bp.,1909, Franklin, VIII+2+442+2 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
Vegyes könyv tétel, 2 db. Szurovy Géza: A kőolaj regénye. Bp., 1993, Hírlapkiadó Vállalat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé szakadt állapotban. A szerző által dedikált példány, dátumozva (1993 Karácsonyán). + John F. Walvoord: Armageddon, olaj és terror. Mit mond a Biblia Amerika jövőjéről, a közel-keletről és a nyugati civilizáció bukásáról? Mark Hitchcock közreműködésével. ...
Dr. Bauer A. Bernhard: A nő. Tanulmányok a nő testéről, lelkéről, nemi életéről és erotikájáról. Dr. Fülöp Zsigmond fordítása. Bp., 1928, Novák Rudolf és Társa. Második rész, harmadik kiadás. Egészvászon kötésben, leszakadt borítóval és gerinccel.