Petőfi Sándor: János vitéz. Magyarkuti Béla egészoldalas színes és fekete-fehér képtábláival, valamint fekete-fehér könyvdíszeivel illusztrált. Magyar Kincsek. Bp.,(1940.),Athenaeum, 118 p. + 5 (színes képtáblák.) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal.
Magyar mesék rózsás kertje, benne: Mikszáth Kálmán: Magyarország lovagvárai. Jeney Jenő és Abonyi Zoltán rajzaival. H.n. é.n., Révai. Egészvászon kötésben, hiányzó lapokkal.
A pünkösdi királyné és más színdarabok. Gyermekszínpad. Szerk.: Rónasegi Miklós. Bp., 1961, Móra. Köpeczi Bocz István rajzaival. Bálint Ágnes: Sanyi manó és a darazsak c. mese. Kiadói papírkötés.
Voss Richárd: Léghajón az északi sarkhoz. Bp., 1904, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói festett, szecessziós egészvászon kötés, sérült gerinc, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
Komjáthy István: Botond.Ezer év mondáiból s történeteiből. Bp., 1956, Magvető. Első kiadás. Reich Károly rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés. Jó állapotú. A címoldalon Dienes István régész aláírása látható.
B. Csűrös Emilia:Lexi és a vöröskereszt.Aláírt példány! Bp., é.n., Pósa Károly. A címlapot Pál György festette, a szöveg közötti képek Kálmán Ágnes rajzai. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, javított gerinccel
Benedek Elek: Hazánk története az ifjúság számára. Bp., én., Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, enyhén kopottas állapotban, meglazult kötéssel.
4 db ifjúsági könyv: Szalay László: Szuhay, vitéz Szarka Géza: Az osztály nem hagyja magát, Pogor Ödön: Az úttörők, Tábori Kornél: A rejtelmes ifjú, Mind kissé megviselt kiadói vászon és félvászon kötésben