Mouton Jenő: Cougourdan Márius. A "Boldogasszony" hajó kapitányának utazásai és kalandjai. Bp., 1901, Franklin. Félvászon kötés, belül a gerincnél levált, kopottas állapotban.
R. M. Ballentyne: A korallsziget. Fordította: Peterdi István. Bp., é.n., Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a kötése javított, sérült, a címlap és az elülső szennylap kijár.
Földvári György: Tücsök az óceánon. Rajzolta: Őszi Zoltán. Szemigszőr kapitány történetei. Bp.,1988, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, az elülső borítón kisebb gyűrődéssel.