Ave Maria. Lied von Franz Schubert. Für das Pianoforte übertragen von Franz Liszt. Wien,(1838), Ant. Diabelli und Co., 15 p. Német nyelven. Első kiadás. Foltos, a címlapon ceruzás bejegyzéssel.. /
Ave Maria. Lied von Franz Schubert. Für das Pianoforte übertragen von Franz Liszt. Wien,(1838), Ant. Diabelli und Co., 15 p. In German language. First editon. Spotty.
1831 Antonius Huber: Ode honoribus reverendissimi ac magnifici domini Michaelis Adamkovits, Metrop. Eccl. Strigoniensis canonici,etc. dum superioris per Districum Literarium Posoniensem scholarum et studiorum directoris munus auspicaretur. Ab Academicis Venerabundis de Votissime Sacrata 1831. Posonii, 1831, Typ. Haeredum Belnayanorum, latin nyelven, a sarkain gyűrődéssel, 2 sztl. lev.
Adamkovics Mihály (1778-1845) esztergomi kanonok pozsonyi tankerületi főigazgatói kinevezésére írt óda.
1831 Sermo reverendissimi ac magnifici domini Michaelis Adamkovits, ... ecclesiae Metropolitanae Strigoniensis canonici, ... dum provinciae ejusdem Literariae Gubernacula capesseret, habitus: Posonii die 13 Aprilis 1831. Pozsony, 1831, Typ. Haeredum Belnayanorum, latin nyelven, foltos, 2+9-18 p.
Adamkovics Mihály (1778-1845) esztergomi kanonok pozsonyi tankerület főigazgatói megnyitó beszéde.
1856 A Nagy Tükör. Szerk. Jókai Mór. 126 képpel. 2.-10. számok 8 füzetben. (Füzetekben megjelent humoros hetilap. Az első magyar élclap 1 híján teljes sorozata) A Jókai Mór által alapított, öthetente megjelenő folyóirat német minta alapján indult 1856 novemberében, és összesen 10 számot ért meg. Mivel nem volt illusztrátora, a közönséget kérték fel, hogy küldjenek be rajzokat.
A 8 füzet mind korabeli papírborítékkal. Az utolsó kissé szakadozott, a többi jó állapotban.
Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, Heckenast Gusztáv, 4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Sérült félvászon kötésben, néhány lap erősen sérült. Ritka! Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jókai Mór, Arany János, Thaly Kálmán, Fényes Elek, Rómer Flóris, Dr. Henszlmann Imre, és mások), benne neves művészeinek (pl.: Jankó János, Keleti Gusztáv, Székely Bertalan, Greguss János és mások) munkáival. A kiadói megmaradt példányokat címlappal, tartalomjegyzékkel egészítette ki, és egybefűzte őket. Becses helytörténeti kiadvány, amelynek számos cikke ma már pótolhatatlan adatokat, forrásértékű munkákat őrzött meg.
1883 A fürdő és uti kalauzok szerkesztősége. A mohai "Ágnes-forrás" leírása. Kiadó: Heksch Sándor. Magyar és francia nyelven. Vágatlan példány, borító hátulja hiányzik, szakadásokkal