2 000 HUF
Rexa Dezső: A nemzeti színház megnyitásának története. Pest Vármegye és a Nemzeti Játékszín. I. köt. Bp.,1927, Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye,(Kir. M. Egyetemi-ny.), 99+1 p.+13+ 6 (hasonmás) t. + 1 melléklet. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kopott borítóval, kijáró hátsó szennylappal. Megjelent 1000 példányban. Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész aláírásával.