Bodor Ferenc (szerk.): Nomád nemzedék. Ifjúság és népművészet Magyarországon 1970-1980. Bp., 1981, Népművelési Intézet. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban. + Zelnik József: Negyven év után. H.n., 2012, Magyar Művészeti Akadémia. Kiadói kartonált kötésben, jó állapotban.
Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története. Fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Kiadói félvászon-kötésben, kisebb kopásnyomoktól eltekintve jó állapotban.
Salvador Dalí-François Rabelais-Faludy György: Pantagruel. Részletek a középkori francia vidámságok könyvéből. Ford.: Faludy György. A borító, az előzékek és a könyv illusztrációi: Salvador Dalí munkái. Faludy Tárlata. Bp.,2001., Glória. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Babits Emlékkönyv. Szerk.: Illyés Gyula. A Babits-bibliográfiát összeáll.: Sárkány Oszkár. Bp., 1941., Nyugat, (Hungária-ny.), 311+1 p.+16 (fekete-fehér) t. Kiadói javított kötésű félvászon-kötésben, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, az elülső kötéstáblán címkével. Benne számos neves író munkájával, közte: Szabó Lőrinc, Szerb Antal, Tamási Áron, Márai Sándor, Móricz Zsigmond, Weöres Sándor, Illyés Gyula, Radnóti Miklós, Szép Ernő és mások. Számozott (2000/962.) példányban.
A Magyar Közalkalmazottak Almanachja. Előszó: Fejér Ottó. Bp.,1937., Magyar Közalkalmazottak Almanachja, 192+864(háromhasábos számozás)+107 p. (arcképcsarnok.) Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kopottas állapotban.
Balázs Béla: Halálesztetika. Bp., é.n. Deutsch Zsigmond és Társa. Kiadói papírborításban, borító ragasztva, szakadt, hiányos állapotban, gerinc nélkül, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Florenz, Karl: Japanische Dichtungen. Weissaster. Ein romantisches Epos nebst anderen Gedichten. Leipzig - Tokyo, 1898, C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, hardcover, in good condition.
Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Bán Willy (?-1945) filatéliai szakíró érdekes ajándékozási soraival (1918). Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, kopott karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, a slightly worn-out hardcover, in good condition.
Esther Jungreis Rebecen: Elhivatott élet. A múlt örök érvényű tanulságai egy jobb élethez. Ford.: Pető Márk, és Vince Eszter. Bp.,2004,Vincze. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.