Balogh István: A cívisek világa. (Debrecen néprajza.) Magyar néprajz. Bp., 1973, Gondolat, 306+4 p.+12 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3500 példányban. A szerző, Balogh István (1912-2007) történész, néprajzkutató, levéltáros által Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja részére d...
Piványi-Timár-Palóczy: Az ezeréves Magyarország és Milléniumi Kiállítás. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Bp., 1896, Kunosy Vilmos és Fia. Kiadói kartonált kötés, kopottas állapotban.
Cholnoky Jenő: Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 t. színes kihajtható térkép.+4+1+268-488 p. +1 t. színes kihajtható térkép. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kevés kopással
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Tucci, G.; Ghersi, E.: Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája. 62 képpel. Bp., 1937, Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, szép állapotban
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Chun Károly: Mély tengerek világa. Átdolg. Szilády Zoltán. Bp., [1902], Lampel. [8], 280 p., 14 t., 1 térk. (kihajtható.). Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Kisebb kopásokkal.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Gróf Festetics Rudolf - Emberevők között: Nyolcévi csendes-óceáni hajózás a `Tolna` yachton, franciából fordította Sárosi Bella. 55 képpel és 1 térképpel. Bp, é.n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, újrakötve, szép állapotban.
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
Dr. Wick Béla: Kassa története és műemlékei. Kassa, 1941, Wiko, 446 p. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kiadói, kissé sérült papír védőborítóban, Könyvtest elvált a borítótól.
Barcza Imre - Dr. Thirring Gusztáv (szerk.): Budapest Duna-balparti környéke. Részletes magyar utikalauzok. I. Budapest és környéke. Bp., 1923, Turistaság és alpinizmus. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.