Varga Domokos (szerk.): Szabadság és halál 1848-49 - Szem- és fültanúk híradásai . Bp., 1998, Két Krajcár. A szerkesztő, Varga Domokos (1922-2002) József Attila- (1973) és Kossuth-díjas magyar író, újságíró által dedikált! Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Lévai Jenő: Endre László - A magyar háborús bűnösök listavezetője. Bp., 1945, Müller Károly. Kiadói papír kötésben, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Gárdos Mariska: A nő a történelem sodrában. Bp., 1942, k.n. (Arany János irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.). A szerző, Gárdos Mária (1885-1973) magyar írónő, újságíró, a szocialista nőmozgalom egyik vezetője által aláírt! Kiadói papírkötés, kiadó sérült papírborítóval..
Ferdinand Gregorovius: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Fordította: Pászthory János. Bp., 1897, MTA. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
Szirmai Rezső: Fasiszta lelkek. Pszichoanalitikus beszélgetések a háborús főbűnösökkel a börtönben. Bp., 1946., Faust, 299 p. A könyvben Imrédy Béla, Kolosváry-Borcsa Mihály, Szálasi Ferenc és mások. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, de egyben van, kopott borítóval.
Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV-XIX. század. Összeáll.: Kolb Jenő. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. AZ 1939-es kiadás reprintje. Vászonkötésben, jó állapotban.
Dienes István: A Karancslapujtői honfoglalás kori öv és mordvinföldi hasonmása. Különlenyomat az Archeológiai Értesítő 91 évf. 1964. évi 1. számából. Bp., 1964., Akadémiai Nyomda, 17-40 p. Papírkötésben.
Darkó Jenő: Népességi mozgalmak Erdélyben és környékén a középkorban. Erdélyi Füzetek 3. A Magyar Revíziós Liga támogatásával kiadja: - - Debrecen, 1938., Debreceni Székely Társaság, (Városi-ny.), 71 p. Papírkötés, a borítók szakadozottak, leszakadtak a könyvtestről.