Takáts Sándor: Régi idők, régi emberek. Bp.,[1930], Athenaeum. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, laza fűzéssel, megviselt állapotban.
Thomas L. Friedman: És mégis lapos a Föld. A XXI. század rövid története. Ford.: Bozai Ágota. Bp., 2006., HVG. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp.,(1926). Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367 p.+3 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Marczali Henrik: Magyarország története az Árpádok korában (1038-1301). Bp., 1896, Athenaeum. Díszes, aranyozott, dombornyomott kiadói félbőr kötésben. A gerinc sérült. Belül jó állapotban, kivétel A veszprémi apáczák alapítólevele melléklet, amely szélén apró szakadások találhatók..
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Negyedik kötet. A Hunyadiak és a Jagellók kora. Írta: Fraknói Vilmos. Bp., 1896, Athenaeum. Díszes, aranyozott, dombornyomott kiadói félbőr kötésben. A gerinc sérült. Belül jó állapotban, kivétel Mátyás Király 1478 október 28-iki levele és V. Lászlónak a Hunyadiak ellen 1457 március 21-én kiadott itéletlevele mellékletek.
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Saecula Hungariae I-XII. Válogatott írások a honfoglalás korától napjainkig 12 könyvben. Bp., 1985. Széchenyi Művészeti Központ. Kiadói papírkötés, kiadói kissé kopottas kartontokban, német nyelven.