Books: Travelling, Local History

Number of items: 183

Nagy Béla: Fölfedezők világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp. é.n. Hajnal. 239p. (szövegközti képekkel) Aranyozott, kiadói vászonkötésben, enyhén kopottas állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel, hibajavítózva.
15087.

800 HUF
2,07
2,29

15088.

1 200 HUF
3,11
3,43
11

Batár Attila: A sokrétű Víziváros. Bp., 2002. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15089.

1 200 HUF
3,11
3,43

Féja Géza: Viharsarok. Az Alsó Tiszavidék földje és népe. Szerk.: Sárközi György. Bp., é.n., Atheneum. Kiadói, enyhén sérült vászonkötésben.
15090.

800 HUF
2,07
2,29

Nagykanizsa török alóli felszabadulásának 300. évfordulóján tartott nemzetközi tudományos konferencia előadásai. Nagykanizsa, 1990.11.30-12.01. H.n., é.n., k.n.. Különlenyomat, Zalai Múzeum 4., 1992. 109p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
15091.

2 400 HUF
6,22
6,86

Dr. Bencsik János - Keszei László (szerk.): Tokaj és Hegyalja XI. B-A-Z. Megyei Honismereti Bizottság, a Kazinczy Múzeum (Sátoraljaújhely), a Tokaj Múzeum baráti körének, a Tokaji Városvédők És Szépítők Egyesületének kiadványa. Tokaj, 1994, Zempléni Múzeumok Baráti Köre. Kiadói papírkötésben, borítón kisebb szakadások, de egyébként jó állapotban.
15092.

2 000 HUF
5,18
5,71

A Tanácsköztársaság eseményei, emlékei Borsod-Abauj-Zemplén megyében. Összeáll.: Kluger Lászlóné-Hubay Ágnes. Miskolc, 1968., II. Rákóczi Ferenc Könyvtár, 6+189 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 800 példányban.
15093.

1 600 HUF
4,15
4,57

Erdély északi része és a Székelyföld. Bp., é. n., Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal. Gazdagon illusztrált. Kissé kopott tűzött papírkötésben, egyik oldalon lap szélén ceruzás jelöléssel.
15094.

1 200 HUF
3,11
3,43

15095.

800 HUF
2,07
2,29

Merza Lajos: Automobilon. Uti emlékek. I. Kolozsvártól a Tátráig. II. A Tátrában. III. Kirándulások. Kolozsvár, 1912, "Ellenzék" Könyvnyomdai Műintézet. 71p. Későbbi pótolt spirálos borítóban, hiányzó borítóval (?) és címlappal, laza kötéssel, kjiáró lapokkal. Ritka!
15096.

1 000 HUF
2,59
2,86

15097.

800 HUF
2,07
2,29

Máthé Elek Amerikai magyarok nyomában. Útirajz. Az amerikai magyarság települési térképével. Bp., (1942). Dante. 249+l p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Kiadói szakadozott papírkötésben
15098.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF