Balogh György: Újoncállítás Heves megyében a francia háborúktól 1847-ig. Tanulmányok Heves megye történetéből 7. Eger, 1983, Heves Megyei Levéltár. 68p. Kiadói papírkötés.
1930 A M. Kir. Cssendőrség zsebkönyve. XXXVIII. évf. Szerk.: Pinczés Zoltán. Bp., 1930, Csendőrségi Lapok, 360 p. Kiadói aranyozott kopott egészvászon-kötés, hiányzó hátsó borítóval.
Gohlke, W. : Die blanken Waffen und die Schutzwaffen, ihre Entwicklung von der Zeit der Landsknechte bis zur Gegenwart mit besonderer Berücksichtigung der Waffen in Deutschland, Österreich-Ungarn und Frankreich. Berlin-Leipzig, 1912., G. J. Göschen'sche Verlagshandlung, 2+135 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben.
Tóth Ágoston honvéd ezredes a katona és térképész (1812-1889). Bp., 1987, MN Térképész Szolgálatfőnökség. Szerk.: Bak Antal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Tóth Endre-Nagy Kálmán: Szent György, a lovasság védőszentje. Bp., 1992, MH Oktatási és Kulturális Anyagellátó Központ.; Négyesi László: Szent István, a katona. Bp., 1999, Honvéd. Kiadói papírkötésekben.
Fejes Sándor: A magyar királyi 7. honvéd huszárezred története a dokumentumok tükrében. 1874-1920. Huszárok Pápán. Pápa, 2000, Pápai Huszáregyesület. Kiadói papírkötés.