Öt igen szép történet és tündéries rege az őskorból - 11 képpel. Ifjak és öregek számára. 22. sz. Pest, én., Bucsánszky Alajos, 46 p. Pécsi Sándor (1922-1972) színművész possessori névbejegyzésével a borítón.
Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német, német és magyar zsebszótár. Pest, 1857-1858, Heckenast Gusztáv,(Landerer és Heckenast-ny. Félvászon-kötésben, rossz állapotban, viseltes borítóval, sérült kötéssel, az I. kötet borítója szétvált a 208-209. oldalnál, a II. kötet borítója elvált a könyvtesttől, foltos lapokkal, magyar és német nyelven. Szepesszombati tulajdonos névbejegyzésével.
Benedek Marcell: Shakespeare. A Függeléket készítette és az illusztrációkat összeáll.: Staud Géza. Bp.,1957, Bibliotheca, 415+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. Benedek Marcell (1885-1969) író, műfordító, egyetemi tanár, irodalomtörténész, színházigazgató, Benedek Elek fia által Benedek András (1913-1995) és Klára (felesége?) részére dedikált példány.
Ambrus Zoltán: A kritikáról. Bp., é. n., Genius. Tóth Béla (1908-1996) irodalomtörténész ex libris-ével. Részben későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
Laczkó Géza: Német maszlag, Török Áfium. Regény két részben. Bp, 1918, a Franklin-Társulat kiadásában. Egészvászon kötésben, levált gerinccel, megviselt állapotban, ex librissel. A szerző által dedikált példány.