Tóth Béla: Szájrul-szájra. A magyarság és szálló igéi. Bp., 1901, Athenaeum. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, bejegyzésekkel, ajándékozási sorokkal.
Insel-Bücherei: Fritz Kredel: Das kleine Buch der Vögel und Nester. Lepizig, Insel-Verlag. Egész oldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven.
Madách Imre: Az ember tragédiája. A Pesti Napló olvasóinak. Bp., 1897, Athenaeum. A költő arcképével, egy kézirat-hasonmással és Zichy Mihály öt fénynyomatú képével. Kiadói, aranyozott egészvászon-díszkötésben, kopott és kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
Benkő Mihály: Új törvény Spártában. Bp, 1983, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó. Lipták György rajzaival illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban. Szép állapotban. A szerző által Dienes István részére dedikált példány.
Czeslaw Spychalski: A varászvessző tudománya. Radiesztézia a házban és a ház körül. Tapolczai László fordítása. Bp, 1990, Háttér Lap-és Könyvkiadó. Papírkötésben, szép állapotban.
Kézai Béla. jel és sors. Elbeszélések, történetek. Bp., 1966, Ecclesia. A szerző, Kézai Béla (1904-1983) újságíró, politikai publicista által dedikált! Kiadói kartonált papírkötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
Helyesírási szokások a Királyi Magyar Egyetemi Nyomdában. Házi használatra. Összegyűjtötte: Horváth Endre. Bp, 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papírkötésben, levált borítóval, foltos állapotban.