Farkas Gyula: A magyar szellem felszabadulása. Irodalomtörténetírásunk fejlődésrajza. Budapest, é.n., Stádium Sajtóvállalat, kiadói félvászon kötésben, Dienes István tulajdonosi névaláírásával.
Kolligátum két műből, egybekötve: Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. Ford.: Pór Ödön. Társadalomtudományi Könyvtár. VI. Bp.,1904., Politzer Zsigmond és Fia,IX+3+126+2 p.+Gustave Le Bon: Psycholgie der Massen. Philosophisch-soziologische Bücherei. III. Leipzig, 1908., Werner Klinkhardt, XV+153+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Alexander Bernát: Kant : élete, fejlődése és philosophiája. I. köt. Bp., 1881., MTA, 2 p.+1 t.+6+459 p. Papírkötésben, az első három lap sarkán hiánnyal, szakadt borítóval. Felvágatlan példány.
Mayr György: A társadalmi élet törvényszerűsége. Bp., 1881., MTA, 1 t.+XVI+348 p. Papírkötésben, a borító és az első három lap felső sarkain hiánnyal. Felvágatlan példány.
Lengyel Zsolt: Magyar asszociációs normák enciklopédiája. I. köt. Segédkönyvek a Nyelvészet Tanulmányozásához. 87. Bp.,2008,Tina. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
C. Plinius Secundus: A természet históriája. - A növényekről. - Részletek a XII-XXI. kötetből. Vál.: Zánkai Géza. Ford.: Tóth Sándor. Bp., 1987., Natura. Kiadói egészvászon-kötés.