Lóczy Lajos (1849-1920): A Mennyei Birodalom története. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1901], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 288 p. + 4 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, hiányzó térképekkel (3 db), volt könyvtári példány. Ritka!
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (nagyrészt kétoldalas, fekete-fehér fotók, közte egy egyoldalassal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, két képtábla laz...
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel.
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Karl Baedeker: Die Schweiz nebst den Angrenzenden Teilen von Oberitalien, Savoyen und Tirol. Handbuch für Reisiende. Leipzig,1905, Baedeker, XL+554 p. 31. kiadás. Térképekkel illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, jó állapotban. / Linen-binding, in German language.
Karl Baedeker: The dominion of Canada with New Foundland and an excursion to Alaska. Leipzig,1905, Baedeker, LXIV+331 p. Harmadik kiadás. Térképekkel illusztrálva, angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, a gerincen kis kopásnyomokkal, jó állapotban. / Linen-binding, in English language.