Lehoczky Alfréd: Bükkalja és Dél-Borsod a honfoglalás idején és a középkorban. A Tisza-part törzsi közösségei. Miskolc, 1997, Felsőmagyarország Kiadó. Papírkötésben, szép állapotban.
Cseterki Sándor: Tiszaszederkény története alapításától kezdve a várossá nyilvánításig. Miskolc, 1989, a Városi Tanács Leninváros kiadása. Fekete-fehér fényképekkel illusztrálva. Papírkötésben, kissé foltos borítóval. Megjelent 5000 példányban.
Benkő Sámuel: Miskolc. Város történeti -orvosi helyrajza. 1782. Sajtó alá rendezte és a tanulmányt írta: Szabadfalvi József. Borsodi Kismonográfiák 2. Miskolc, 1976, Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben, kissé kopott állapotban. Megjelent 2000 példányban.
Hidvégardó. Fejezetek a község történetéből. Szerk.: Koleszár Krisztián.Hidvégardó, 2001, Hidvégardó község Önkormányzata és a Hidvégardóért és annak Ifjúságáért Alapítvány kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Dankó Imre: Nagyecsed. (Központi szerepkör és önkormányzat a történelem sodrában.) Debrecen, 1994., Ethnica. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban, számozatlan példány.
Bodnár Tamás: Hernádszurdok története 1945-ig. Hernádszurdok, 1997, Hernádszurdok Község Képviselő-testületének kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
Balázs József: Diósgyőr évszázadai. A Miskolci Déli Hírlapban közölt Diósgyőri meditációk, Miénk a vár, Tinta és toll cikksorozatok gyűjteménye. Miskolc, 2002, az Ady Endre Művelődési Ház kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.