Alkonyi László: Tokaj. A szabadság bora. The wine of freedom. Börcsök Zoltán, Erhardt Gábor, Nagymarosy András, Szollát György, Vomberg Frigyes szerzőtársakkal. Orbán János rajzaival és grafikáival. Alkonyi László, Dékány Tibor, Juhász László, Motkó Béla fotóival. [Bp.], 2000, Spread Bt. (Borbarát), 239+1 p.+1 (Tokajhegyalja borászati térképével/Viticultural map of Tokaj, 1.90.000,készítette: Moln...
Christopher Brickell: Dísznövény enciklopédia. Az angol királyi kertészeti társaság kézikönyve. Szerk.: Jane Aspden/Száraz M. György. Bp., 1993, Pannon Könyvkiadó. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Ambrózy Ágoston dr.: Voltaire és a Tokaji. Bp., 1934, A Tokajhegyaljai Pinceszövetkezet kiadása. A szerző által dedikált! 26p. Kiadói papírkötésben, sérült és hiányos borító elvált a könyvtesttől.
Gundel Imre és Harmath Judit: A vendéglátás emlékei. A pesti, budai, óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb szórakozóhelyek életéből. Bp, 1982, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 361 old. Egészvászon-kötés, papír védőborítóban. Kissé sérült papírborítóval, de egyébként jó állapotban. / Restaurants, pubs, cafes and confectioneries from Budapest. 1979....
Arany György: Mit egyen a beteg ember. A beteg és egészséges ember diétás étrendje. Dr. Schmid Pál bevezetőjével. Bp.,[1944], Élet és Egészség,(Gyarmati-Bősz-ny.) Kiadói papírkötés, szakadt, kopott borítóval, szakadt, kissé hiányos gerinccel.