Books: Travelling, Local History

Number of items: 194

Debreczeni Ember András-Marton János leírásai Tokaj-hegyalja és Zemplén településeiről. A bevezető tanulmányt írta és leírásokat közreadja: Pap Miklós. Documentatio Borsodiensis VI. Miskolc, 1987, Herman Ottó Múzeum-II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példány.
15110.

1 600 HUF
Diglics György: 110 éves a Miskolczi Légszeszgyár. 1882-1992. fejezetek a 110 esztendős miskolci gázszolgáltatás történetéből. 1882-1982-1992. Miskolc,1992,TIGÁZ Miskolci Üzemigazgatósága. Kiadói papírkötés.
15111.

2 000 HUF
15112.

1 000 HUF
Szekeres Gyula: Kerékgyártómesterség Hajdúböszörményben. Folklór és Etnográfia 37. Debrecen, 1987., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszék. Kiadói papírkötés.
15113.

1 600 HUF
Vegyes Miskolccal kapcsolatos tétel, 3 db:   Kamra 70. Az Északterv Jubileumi kiállítása. Miskolc, 1970, Miskolci Galéria. Papírkötés.;   Északterv. 1950-1975. Bp., 1975, Pátria-ny. Papírkötés, kijáró lapokkal.;   Új város épül. Miskolc. 1945-1975. Kiállítás felszabadulásunk 15. évfordulójára. Összeáll.: Horváth Béla. Miskolc, 1975, Borsod Megyei Nyomdaipari Vállalat. Papírkötés. Számozott (500/14. sz.) példány.
15114.

Vegyes Miskolccal kapcsolatos tétel, 3 db: Kamra '70. Az Északterv Jubileumi kiállítása. Miskolc, 1970, Miskolci Galéria. Papírkötés.; Északterv. 1950-1975. Bp., 1975, Pátria-ny. Papírkötés, kijáró lapokkal.; Új város épül. Miskolc. 1945-1975. Kiállítás felszabadulásunk 15. évfordulójára. Összeáll.: Horváth Béla. Miskolc, 1975, Borsod Megyei Nyomdaipari Vállalat. Papírkötés. Számozott (500/14. sz.) példány.

2 000 HUF
A Diósgyőri Acélgyártás Megujulása. Kombinált Acélmű az LKM-ben. Összeáll.: Baán István, Királyhegyi József, Kováts Zoltán. Miskolc, 1982, Lenin Kohászati Művek. Kiadói kopott papírkötés.
15115.

1 200 HUF
Varró Géza: Vezető a Diósgyőri Papírgyár és a szakmai gyűjtemény megtekintéséhez. Miskolc, én., Diósgyőri Papírgyár,(DIPA-ny.) Kiadói papírkötés.
15116.

1 200 HUF
15117.

1 600 HUF
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Szépirodalmi Könyvtár. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói szecessziós, aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
15118.

5 000 HUF
Georghe Anghel: Középkori várak Erdélyben. Ford.: Vass Mária. Bukarest, 1973., Meridiane, 137+3 p.+62 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 p. Szövegközti tervrajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15119.

4 400 HUF
11,89
12,94
Dr. Bakos József: Az egri régi szőlőművelés szókincse. Egri Honismereti és Helytörténeti Füzetek. 2. köt. Eger, 1969., Hazafias Népfront Egri Városi Bizottsága, (Heves m. Nyomda), 47 p.+ 8 t. Kiadói papírkötés. A szerző, Bakos József (1912-1997) nyelvész, néprajzkutató által dedikált. Megjelent 1000 példányban.
15120.

5 000 HUF
Kubassek János: A Himalája magyar remetéje. Kőrösi Csoma Sándor életútja kortörténeti és földrajzi háttérrel. Bp., 1999., Magyar Őstörténeti Kutató és Kiadó Kft. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15121.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF