Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Előszót írta Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. kötet. Szerk.: Gerevich Tibor. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 97+8 p.+ CLX + 5 t. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, hiányzó elülső szennylappal.
Charles Sobczak: Living Sanibel. A Nature Guide to Sanibel & Captiva Islands. Sanibel, 2010.,Indigo Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Charles Sobczak által dedikált. Sanivel és Captiva szigetek, Florida nyugati partjainál.
Magyarország képekben. Honismertető album I. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról. Bp., 1989, Minerva-Helikon, 392 p. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói műanyag védőfóliában. 1870-es reprint kiadás.
1983 Cartographia Antiqua Miskolciana. Miskolc és környéke régi térképeken. 1771-1938. József Attila Könyvtár Kiállítóterme, Miskolc, 1983. szept 22-nov 5. Miskolc, 1983, Miskolci Városi Könyvtár,(Borsodi-ny.), 12 p. Papírkötésben. Megjelent 400 példányban.
Dr. Szendrei János: Miskolc város története és egyetemes helyirata. IV. köt.: Miskolc város története 1800-1900. Miskolc, 1911., Város Közönsége, 8+938+2 p. Későbbi átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két kijáró és laza lappal, néhány javított lappal (7 lap), hiányzó képtáblákkal, ceruzás, tollas bejegyzésekkel.
"Tek. Koncsek Márton urnak Miskolcz. Szeretete jeléül névnapjára adja hálás keresztfia: Petró Sándor Tivadar. Miskolcz, 1911. nov. 10."
Feltehetőleg Petró Sándor Tivadar (1907-1976) későbbi neves miskolci műgyűjtő, orvos nevében, szülei által írt ajándékozási sorok.