Dr. Friedreich Endre. A budapesti piarista telek története. Bp, 1914, Stephaneum Nyomda R. T. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Hiányzó borítóval, szétvált kötéssel.
A veszprémi völgyhíd ötvenéves. Az építési és történeti kutatások eredményei. Szerk.: Kiss Tamás. Veszprém, 1988, a Veszprémi Városi Tanács kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
Kolumbán Lajos: A Magas-Tátra. Három debreceni diák utazása. Bp., 1909, Lampel R. Kk. R.T. Könyvkiadóvállalata. Kiadói félvászon kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban, firkákkal
Mezőberény. A helyét kereső kisváros. Szerk.: dr. Tóth József. Békéscsaba, 1980. Békés Megyei Tanács V. B.-Mezőberény Nagyközségi Tanács. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
Szelényi Ödön: A lélek élete. A kisérleti és metafizikai lélek-kutatás. Budapest, é.n., Turistaság és Alpinizmus. 52 fekete-fehér képpel, 6 látképpel, 10 alaprajzzal, 2 várostervrajzzal és 4 térképpel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és foltos borítóval.
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
Lloyd Reisebücher: Ungarn. Mit Bildern, Landkarten, und Stadtplänen. Szerk.: Németh Andor. Bp., 1930, Lloydbücher-Verlag, 4+672 p.+ 22 (fekete-fehér, és színes képtáblák) t.+ 8 (térképek) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Korabeli reklámokkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, egy hiányzó térképpel (Budapest, 333.), könyvtári címkével a gerincen.
Bengt Berg: Vándormadarakkal Afrikában. Fordították: Dr. Lambrecht Kálmán, Dr. Uray Mária. Világjárok. Utazások és Kalandorok. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 125 p. Kiadói egészvászon kötés. A borítója foltos, kopott.