cca 1930-40 Petry Béla (1902-1996): Brasil pavillon bejárati ajtai (építészeti tervrajz). Ceruza, papír, pecséttel jelzett, hajtásnyom mentén szakadással, 30x41 cm
1930 Lord Rothermere, a magyar revíziós törekvéseket támogató angol főnemes által rendezett díszvacsora menükártyája. A londoni Savoy hotelben rendezett eseményen a Budapesti Férfi Kórust látta vendégül. 4p. Megviselt, foltos
1932 MSZDP ifjúsági szervezete alakuló ülés jegyzőkönyve füzetben. Néhány géppel és kézzel írt oldalon + Marx és Engels A kommunista kiáltvány szamizdat gépelt kiadás
1932-33 Szilvesztere, Márk Lajos (1867-1942) festőművész autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) újságírónak, a Pester Lloyd munkatársának, amelyben röviden és szellemesen megköszöni a kritikáját: "Kiállításom alkalmából olyan piedesztára helyeztél - hogy valósággal büszkévé tettél! Csak egyet fájlalok és ez, hogy a te kitüntetésedet nem hordozhatom a gomblyukban, láthatóan." Egy beírt oldal, Márk L...
1933 Mendlik Oszkár (1871 - 1963) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak, melyben Balló Ede festőművész Mendlik édesatyjáról készült festményéről küldött képekről ír. Két beírt oldal.
1939 Kolozsvár, Gaál Gábor (1891-1954) író, a Korunk szerkesztőjének gépelt levele Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, (később az Európa Kiadó főszerkesztője) részére, a Korunk folyóirat fejléces papírján, saját kezű aláírásával, megjelenő cikkek, disputák ügyében.
1943 Irredenta szövegű, dekoratív Kispest-munkástelepi (wekerletelepi) m. kir. állami polgári fiúiskolai találkozó emléklap. Sérült, lap alján szakadással. Üvegezett fa képkeretben. 29,5x40,5 cm
1944 Fejtő Ferenc (1909-2008) történész, író saját kézzel írt sorai egy levelezőlapon Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, (később az Európa Kiadó főszerkesztője) részére, saját kezű aláírásával. Benne, hogy többször hívta, de eddig eredmény nélkül és szívesen beszélne vele, Paris, 1944. nov. 10. A levelező lap sarkán a búcsú sorokat is érintő hiánnyal, törésnyommal.