Egry József arcképe. Egry József írásai. Írások Egry Józsefről. Vál. és szerk.: Fodor András. A képeket vál. és a jegyzeteket összeáll.: Szabó Júlia. Bp., 1980, Magyar Helikon. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott nyl-kötés. Számozott (0194./1200) példány.
Művészet Magyarországon. 1780-1830. Katalógus. Szerk.: Szabolcsi Hedvig-Galavics Géza. Bp.,1980., MTA Művészettörténeti Kutató Csoport, 328+2 p.+88 (fekete-fehér képtáblák) t.+12 (Katalógus kiegészítés)+10 (Kunst in Ungarn) p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.+ Művészet Magyarországon. 1830-1870. I-II. köt. Katalógus. Szerk.: Szabó Júlia-Széphelyi F. György. Bp.,1981., MTA Művészettörténe...
Alfred Langer:Paul Gauguin. Bp., 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata.Fordította: Mátrai Tamás.Egészvászon-kötés , szakadozott papír védőborítóban de egyébként jó állapotban. Horst Zimmermann: A Drezdai képtár. Modern Képtár. Bp., 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata.Fordította: Justus Pál.Egészvászon-kötés, szakadozott papír védőborítóban de egyébként jó állapotban.
Kondor Béla: Angyal a város felett. Összegyűjtött versek. Kondor-képekkel.összeáll.és az utószót írta: Győri János.Bp., 1987, Szépirodalmi.kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
A Művészet Története.A korai Középkor. Fordította: Sarodi Tibor. Bp, 1988, Corvina.Színes képekkel gazdagon illusztrált,műbőr-kötés papír védőborítóban, jó állapotban.