Petz Lajos: A győri kolera-járvány 1886-ban. Bp., 1887., (Franklin-ny.), 61+2 p.+VI (három egy oldalas, két kihajthatóegy nagyméretű kihajtható Győr térképpel: Győr sz. kir város átnézeti térképe az 1886-ik kolerajárvány alatt, 1:10800,Bp., Kellner és Mohrlüder-ny., az illesztés részben elvált, de maga a térkép jó állapotban, 59x66 cm.) Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval é...
Schäfer, Daniel Fr.: Der Weltumsegler. Oder Reise durch alle fünf Theile der Erde. Zum Selbstunterreich der Jugend. Erster Band: Amerika und Westindien. Berlin, 1801. Oehmigke dem Jüngern.8 egészoldalas, színezett rézmetszettel 374p. Korabeli, kopottas félbőr kötésben. / With 8 full page copper plate engravings. In tattered half leather binding.
Nagy Czirok László: Száraz és szélmolnárok élete a Kiskunságon. Bp., 1959., Muzeumok Központi Propaganda Irodája, 80 p.+2 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
Mayer Endre: Az eperjesi vértanúk kivégeztetése vagy az eperjesi mészárszék. Eperjes, 1908., Kósch Árpád, 56 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé dohos.
Fraser Rae, W(illiam): Das Reise-Geschäft. Ein Rückblick auf fünfzigjährige Thätigkeit. Nach dem Englischen des --. 1841-Leicester nach Loughborough (18 Kilometer) 1891 - Um die ganze Welt. Wien, 1891. Thos. Cook & Son. 347 l. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban
Sopron. Civitas fidelissima. Szerk. Dr. Thirring Gusztáv. Sopron, 1925, Sopronmegyei Kör. 124 p. Számos szövegközti képpel illusztrálva. Kiadói, illusztrált papírkötésben, a gerincen kis szakadással.