Anatole France: Ce que disent nos morts Paris, 1916. minden oldalon Bernard Naudin litográfiáival. Kiadói papírkötésben. A francia hadsereg dicső halottaira emlékező kiadvány 19p. Merített papíron, papírkötésben.
A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Deutsch, Fr[iedrich] W[ilhelm]: Waffenlehre. Kurzgefasster Lehr-und Nachschlagebuch der neuzeitlichen Bewaffnung. Berlin, 1939, E. G. Mittler&Sohn, XII+229+3 p.+ XII (Fekete-fehér képtáblák) t. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Kovács Mihály: Negyvenezer magyar levente kálváriája a második világháború végén. Napló. 1945. feb. 16-tól 1946. május 14-ig. Bp., 1993., Országos Pedagógia Könyvtár és Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban+5 db hozzá kapcsolódó újságkivágással, és 3 db utólagosan előhívott fotóval. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus hagyatékából.