Paul Zumthor: Hollandia hétköznapjai Rembrandt korában. Bp.,1985, Gondolat. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Meszlényi Antal: Magyar sorsunk őrei Mohácstól Trianonig. Bp.,1942,Szent István-Társulat. Kiadói kopott egészvászon-kötés. A szerző által aláírt példány.
Grősz József és társai bűnpere. Bp., 1951, Szikra-ny., 336 p.+8 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a hátoldalon ceruzás jegyzettel. Grősz József kalocsai püspököt és több más egyházi vezetőt 1951-ben letartóztatták, majd összeesküvés vádjával bíróság elé állították és tizenöt év börtönre ítélték.
(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. II. köt. Bp., 1905., Franklin-Társulat, 4+270 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
Szabadfalvi József:Ötödfél Évtized Terméséből.Néprajzi és művelődéstörténeti tanulmányok.Officina Musei 7.Miskolc,1998, Herman Ottó Múzeum. Papírkötés,jó állapotban.
Árva Ferenc, Rózsa György Gyula: Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc dokumentumai a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Acta Archivistica 4.Miskolc, 1998, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Magyarok Kelet és Nyugat között. A nemzettudat változó jelképei. Tanulmányok. Szerk.: Hofer Tamás. Bp, 1996, Balassi Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, jó állapotban. Volt levéltári példány.