Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. A két kötettben foglalt beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kisérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Előszót írt a műhöz: Apponyi Albert, Esterházy Móric,és Bárczy István. Vázsonyi Vilmos életrajzát: Pakots József, a zárószavát Dr. Vázsonyi János írta. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékb...
Kerékgyártó Árpád: Magyarország emléknapjai. Bp., 1993, Könyvesház Kereskedelmi és Kiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban, intézményi pecséttel, volt levéltári példány.
Demokratikus Magyarország Monográfiája. 1848-1948. Száz év a szabadságért. Szerk.: Szendrő Ferenc. Az irodalmi szemelvényeket és a mű bibliográfiáját Tiszay Andor válogatta és állította össze.; Negyvennyolctól negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre.; "Negyvennyolc szellemében a jobb magyar jövőért! " A 48-as ifjúsági bizottságok országépítő ...
Kossuth Lajos iratai összevont népies kiadásban. Szerk.: Helfy Ignác. Bp., 1887, Athneaeum. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a borító részben elvált a gerinctől, kijáró lapokkal, egy lap szélen hiánnyal, az elülső szennylapon és előzéklapon firkával, a hátsó kötéstábla belsején a papíron hiánnyal.