Books: History

Number of items: 172

Vegyes II. világháborúval kapcsolatos könyvtétel, 3 db:  Szembesülve a náci múlttal. Szerk.: Michael Burleigh. Debrecen, 1997, Hajja és Fiai.; Guido Knopp: Hitler segédei. Bp.,2001, Hitler segédei.;  Póczik Szilveszter: Fasizmus-értelmezések. Kiadói kartonált papírkötésekben és kiadói papírkötésben.
15686.

1 800 HUF
4,66
5,14

Ipari újjáépítésünk 1945-1947. Szerk.: Tonelli Sándor. Bp., 1947, Forum Hungaricum. Kiadói egészvászon-kötésben
15687.

3 000 HUF
7,77
8,57

Hegedüs Lóránt: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank keletkezésének és fennállásának története 1841-1917. II. köt.: 1892-1917. Bp.,(1917), Athenaeum, 565 p. +12 (fekete-fehér fotók, közte két kétoldalas fotóval, a többi egyoldalas) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos borítóval, a papír védőborító gerincén kis szakadással.
15688.

1 000 HUF
2,59
2,86

Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. + Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, az I. köt borítója kissé foltos és a borító és a lapszéleken kis sérülésekkel.
15689.

1 600 HUF
4,15
4,57

Mitták Ferenc-Mitták Péter: Ötezer év, ezer híres történelmi személy. Debrecen,[2004],TKK. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban.
15690.

2 000 HUF
5,18
5,71

Mitták Ferenc: 1000 év - 100 híres  történelmi személy. Szent Istvántól Antall Józsefig. Debrecen,én.,TKK. Kiadói kartonált papírkötés.
15691.

2 000 HUF
5,18
5,71

Gergely Jenő-Izsák Lajos-Pölöskei Ferenc: Századformáló magyarok. (Arcképek a XX. századból.) Bp., 2002, Gesta Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
15692.

1 600 HUF
4,15
4,57

A csehszlovákiai események dokumentumai. IV- V. rész. /1969-1970./ Nemzetközi Dokumentáció. 25-26.,27-28. füzet.  MSZMP KB Politikai Főiskolája. A Nemzetközi Munkásmozgalom és a Nemzetközi Politika Mai Kérdései tanszék. Bp., 1971., MTI-Politikai Főiskola. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzővel.+1968 R. Slansky: A Csehszlovák Kommunista Párt tevékenysége az ország felszabadítása óta. Bp., 1968, MSZMP KB Politikai Főiskolája Nemzetközi Munkásmozgalom Története Tanszék. +1969 Cikkek a nemzetközi sajtóból. 1969. jan. 31., feb. 28. XIV. évf. 9. és 17 sz.
15693.

A csehszlovákiai események dokumentumai. IV- V. rész. /1969-1970./ Nemzetközi Dokumentáció. 25-26.,27-28. füzet. MSZMP KB Politikai Főiskolája. A Nemzetközi Munkásmozgalom és a Nemzetközi Politika Mai Kérdései tanszék. Bp., 1971., MTI-Politikai Főiskola. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzővel.+1968 R. Slansky: A Csehszlovák Kommunista Párt tevékenysége az ország felszabadítása óta. Bp., 1968...

1 800 HUF
4,66
5,14

Erdély története napjainkig I-II. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban. + Erdély története napjainkig III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban.
15694.

1 400 HUF
3,63
4,00

Csíki Tamás Rémiás Tibor (szerk.): 18.századi agrártörténelem - Válogatás Wellmann Imre agrár- és társadalomtörténeti tanulmányaiból. Miskolc, 1999, Soros Alapítvány-Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15695.

1 200 HUF
3,11
3,43

Békés István: Hazádnak rendületlenül. A magyar nép aranykönyve. Bp.,1955, Művelt Nép. Kiadói félvászon kötés, kopottas borítóval.
15696.

1 400 HUF
3,63
4,00

Rásó József: 1956 dokumentumai a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Szerk.: Dobrossy István.  Acta Archivistica 5. Miskolc, 1998, kn. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 500 példányban.
15697.

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF