Kincsestár a Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára sorozat 4 kötete (10, 37, 74-75. sz.): Weis István: A magyar falu.; Babits Mihály: Dante. (Aláhúzásokkal, a 78-79. oldalaknál szétvált kötéssel.); Révész Imre: A reformáció.; Szabó Vendel: A pápaság.; Bp.,1930-1932,Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötésekben, szakadozott borítókkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzéseivel.
Gubcsi Lajos: Egy kun Budán és Pesten. Szolgái s nem urai vagyunk a nemzetnek. Bp., 2010, Szerzői, (Gyoma, Kner-ny.) Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.
Egyetemes Magyar Encyclopaedia. III. köt. Szerk.: Török János. Kiadja Szent-István-Társulat. Pest, 1861., Emich Gusztáv. Korabeli kopott félvászon-kötésben, foltos.
Egyetemes Magyar Encyclopaedia. II. köt. Szerk.: Török János. Kiadja Szent-István-Társulat. Pest, 1861., Emich Gusztáv. Korabeli kopott félvászon-kötésben, foltos.
Vegyes könyvtétel; 3 db: Szarvas Zsuzsa:Tárgyak & Életmód. Életmód & Tradíció 1.Összefüggések a háztartások eszközkészletének alakulása és az életmódváltozás között. Alsópáhok-Felsőpáhok. Bp., 1988, Magyar Néprajzi Kutatócsoport.Papírkötés, jó állapotban.; Tanulmányok a Szlovéniai Magyarság köréből. Szerk:Gráfik Imre. Bp., 1994, Teleki László Alapítvány.Kihajtható táblázatokkal. Papírkötés, jó áll...
Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István, Bp., én., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Haranghy Jenő rajzaival illusztrálva. .Kiadói aranyozott egészbőr kötésben, kopott, karcos, sérült gerinccel és borítóval.
Vegyes könyv tétel, 2 db. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Évkönyve. Bp, 1976, kn. Papírkötésben, kissé kopott, karcos borítóval, de egyébként jó állapotban. Magyar, francia, német, angol és orosz nyelven. + A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Évkönyve. Bp, 1982, kn. Papírkötésben, jó állapotban. Magyar, francia, német, angol és orosz nyelven.