Helynévtörténeti tanulmányok 2. Szerk.: Hoffmann István- Tóth Valéria. A Magyar Névarchívum Kiadványai 11. Debrecen, 2006, kn. Papírkötésben, szép állapotban.
Tomorszky Istvánné Csilla: Az ország 66. városa Tiszaújváros. Hn, 2004, a Tiszaújvárosi Derkovits Művélődési Központ és a Városi Könyvtár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
Jankó János: A milleneumi falu.(facsimile). Sajtó alá rendezte és bevezetővel ellátta: Szemkeő Endre. A Néprajzi Múzeum tudománytörténeti kiadványsorozata. Bp, 1989, Néprajzi Múzeum. Fekete-fehér rajzokkal gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, szép állapotban.
Lehoczky Alfréd: Bükkalja és Dél-Borsod a honfoglalás idején és a középkorban. A Tisza-part törzsi közösségei. Miskolc, 1997, Felsőmagyarország Kiadó. Papírkötésben, szép állapotban.
Cseterki Sándor: Tiszaszederkény története alapításától kezdve a várossá nyilvánításig. Miskolc, 1989, a Városi Tanács Leninváros kiadása. Fekete-fehér fényképekkel illusztrálva. Papírkötésben, kissé foltos borítóval. Megjelent 5000 példányban.
Bodnár Tamás: Hernádszurdok története 1945-ig. Hernádszurdok, 1997, Hernádszurdok Község Képviselő-testületének kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
Dr. Hőgye István: Egy hegyaljai sváb község. Hercegkút története. Hercegkút, 1998, Hercegkút Község Önkormányzatának kiadása. Papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Várady József: Dunamellék református templomai. 2. rész. A Vértesaljai Egyházmegye. Sajószentpéter, 1994, a Borsodi Református Egyházmegye kiadása. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, jó állapotban.
Soós Imre- Kiszely Gyula- Zádor Tibor: Vázlatok a diósgyőri vaskohászat 190 éves történetéből. (1770-1960). Miskolc, 1960, a Lenin Kohászati Művek igazgatóságának, Nagyüzemi Pártbizottságának, Szakszervezeti Bizottságának és a Kohászati Történeti Bizottságának kiadása. Papírkötésben, kissé kopott, foltos állapotban. Megjelent 1500 példányban.