Vegyes Békés megye könyvtétel, 3db. Békés megye harminc éve. Szerk.: Daniss Győző- Sass Ervin. Szolnok, 1975, Szolnoki Nyomda Vállalat. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, karcos, kopott borítóval. + Békés megye gazdasági földrajza. Szerk.: Dr. Krajkó Gyula. Békéscsaba, 1974, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kis...
Vác története II. Szerk.: Dr. Sápi Vilmos. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, sarkai néhol szakadt állapotban.
Csaplovics János: Ethnographiai értekezés Magyarországról. Bp., 1990, a Magyar Tudományos Akadémia Néprajzkutató Csoportjának reprint kiadványa. Papírkötésben. Megjelent 600 példányban.
Polohn István-Szappanos Ferenc: Vízgazdálkodási társulatok a Dráva völgyében. A Dráva menti Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társulat története. Pécs, 1974.,Dráva menti Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társulat,(Pécsi Szikra-ny.),157+1 p.+1 (térkép-melléklet) t. Kiadói aranyozott nyl-kötés, 5 térkép-melléklet hiányzik.
Vannak változások. (Penészlek, 1968-78:) filmszociográfia. Szerk.: Fekete Ibolya. Balázs Béla Studió '78. Bp.,[1980], MAFILM Sajtó és Propaganda Osztálya. Kiadói papírkötés,
Czenner Mihály: Magyar színészet Székesfehérvárott és Fejér megyében. I. rész: 1813-1874. Az első magyar előadástól a színház megnyitásáig. Székesfehérvár, 1972, Vörösmarty Színház, 174+10 p.+16 t.+1 p. Átkötött félvászon-kötés. A szerző által dedikált.
Vikár Sándor: Ez történt harminc év alatt. A nyíregyházi zeneiskola története. Bp., 1972., Szabolcs megyei Lakiadó Vállalat. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus édesapjának a névbejegyzésével.