Tétel

3 000 HUF

23

Description:

Tóth Ervin: Csúfondáros rajzolatok. (Zalaegerszeg),1943, Zrinyi Nyomda. 500 számozott példányban készült. Ebből száz példány I-C. számozással (XC/X.), egy eredeti rézkarccal és egy eredeti fametszettel és részben kézzel színezett rajzokkal. A szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által aláírt példány. Vadász Endre (1901-1944) rézkarcával külön mellékelve, papír, jelzett, számozott (70/100). 11×8 cm. Az oldalszámozáson belül számos illusztrációval neves művészektől, közte Vadász Endre (részben saját kézzel színezett), Molnár C. Pál, Török János, Bordás Ferenc, Radványi Károly, Major János, Szűrszabó József és mások munkáival. A könyvben további két helyen grafikusok által aláírt illusztrációkkal, Bordás Ferenc (7. oldal), Radványi Károly (35. oldal.). Kiadói vászonkötés, javítottt gerinccel, kopott borítóval.

Share:

Photo of the item taken by : sza