Reinach Salamon: A művészet kis tükre 600 képpel. Fordította és a magyar művészettörténeti résszel kibővítette Lázár Béla. Budapest, 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói kopottas aranyozott egészbőr kötés.
Barokk és Maulbertsch. Összeállította: Kőszegi Lajos és Várhegyi Miklós. Veszprém, 1992, Comitatus Könyv- és Lapkiadó. Színes reprodukciókkal, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Budpest négy évtizede 1945-1985. Kiállítási vezető. Bp., 1985, Budapesti Történeti Múzeum. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Ádámfy József: A világ Kossuth szobrai. Bp., én., Népművelési Propaganda Iroda.Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Utolsó oldalon kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, kopott állapotban.
Vegyes művészeti témájú iskolai tankönyv, 2 db: Bíró Béla: Művészeti alkotások a gimnázium és leánygimnázium III-IV. osztálya számára. I. rész. Bp., 1939, Szent István-Társulat, 119+1 p. Átkötött egészvászon-kötés. + Kónya József: Magyar műalkotások ismertetése. Gimnáziumok és leánygimnáziumok VIII. osztálya számára. Bp.,1942, Debrecen Sz. Kir. Város-Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomd...
Wehli Tünde: A középkori Spanyolország festészete. Bp., 1980, Corvina. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói szakadt papír védőborítóban,
Harmath István, Katsányi Sándor: Veszprém megye irodalmi hagyományai. Veszprém, 1984, Veszprém m. Tanács V.B. művelődésügyi osztálya. Negyedik, bővített kiadás. Ajándékozási sorokkal. Róka Lajos , Szertel Sándor képeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.