Francia művészeti alkotások kiállítása magyar magántulajdonból. 1940. január 21-február 4.. Bp., 1940, Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete. 28 p. + XXX t. Fekete-fehér képekkel illusztrált katalógus, többe közt Renoir, Cézanne, Toulose-Lautrec, van Gogh, Manet, Rodin, Delacroix és más művészek alkotásainak reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
Zolnay Vilmos: A művészetek eredete. (Pokoljárás). Bp., én., Magvető. Második, bővített kiadás.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kartonált papírkötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
Új építészet, új társadalom. 1945-1978. Válogatás az elmúlt évtizedek építészeti vitáiból, dokumentumaiból. Művészet és elmélet. Szerk.: Major Máté- Osskó Judit. Hn., 1981, Corvina. Papírkötésben, kissé kopott állapotban. Volt könyvtári példány.
Aranykincsek. A termésaranytól az arany ékszerig. A 100 éves Herman Ottó Múzeum kiállítása. Debrecen, én., A Herman Ottó Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
Tóth Ervin: Csúfondáros rajzolatok. (Zalaegerszeg),1943, Zrinyi Nyomda. 500 számozott példányban készült. Ebből száz példány I-C. számozással (XC/X.), egy eredeti rézkarccal és egy eredeti fametszettel és részben kézzel színezett rajzokkal. A szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által aláírt példány. Vadász Endre (1901-1944) rézkarcával külön mellékelve, papír, jelzett, számozott (70/100). 11×8 cm. ...
Galavics Géza: Kössünk kardot az pogány ellen. Török háborúk és képzőművészet. Bp.,1986., Képzőművészeti Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Istvánfi Gyula (szerk.): Veszendő templomaink III. - Evangélikus templomok a mai Magyarországon. Bp., 2004, Nemzeti Tankönyvkiadó. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.