[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de l'ingénieur, Ou l'on explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./ In French language. Hal-parchment-bind...
The Art of East Asia. Szerk.: Gabriele Fahr-Becker. Cologne, 1999, Könemann. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, kissé szakadt papír védőborítóban, de egyébként szép állapotban. Angol nyelven.
Magyar Királyi Közlekedési Múzeum tárgymutatója. Bp., 1935, Stephaneum, 136 p + 1 (alaprajz) t. Kiadói javított gerinc, kissé foltos, a borítószéleken kissé szakadozott papírkötés. Benne BSzKRt-os menetjeggyel.
Czigler Ignácz: Művelődéstörténet. Különös tekintettel a képzőművészetek fejlődésére. Az ifjuság számára írta: - -. Bp., 1896, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+199 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett kék egészvászon-kötés, Haladás-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Antikvitások kézikönyve. Szerk.: Miller Judith, Miller Martin. Bp., 1991, Láng Kiadó. Számos érdekes képpel, leírásokkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. Számos érdekes színes és fekete-fehér képpel. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Rainer Zerbst: Antoni Gaudi. 1852-1926. Antoni Gaudi í Cornet - Az építészetnek szentelt élet. Fordította: Udvarhelyi László. Köln-Budapest, Benedikt Taschen - Kulturtrade Kft., 1992, 239 p. Színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.