Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894-1898),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítókkal, egy kivételével a gerinceken kis sérülésekkel, egy szakadt, sérült lapp...
Nagy Képes Világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik. 1-12. köt. Teljes! Bp.,é.n., Franklin-Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kisebb kopásokkal, egy két kötet gerincén kisebb sérüléssel egy kötet gerince erősebben sérült
Görgey Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. 1-2. köt. (Kiadta Brockhaus F. A. Lipcsében 1852.) Ford.: id. Görgey István. Bp.,1911, Franklin, XVI+294; VII+423 p.+ 1 t. (kihajtható térkép.) Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, az I. kötet szétvált kötéssel.
Howard Carter: Tut-Ankh-Amen koporsója, és múmiája. Fordította: Dr. Balassa József. Bp., é.n., Franklin, 1 t.+232+1 p.+ 62 t. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Szántó Imre: Küzdelem a török terjeszkedés ellen Magyarországon. Az 1551-52. évi várháborúk. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 275 p.+14 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
Takáts Sándor Szegény magyarok. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 499+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Rózsa György: Régi várképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 20 p.+XXII t. Kiadói kissé kopott haránt alakú félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal. Megjelent 1000 példányban.
Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal.
Bethlen János Erdély története 1629-1673. Ford.: P. Vásárhelyi Judit. Az utószót és a jegyzeteket írta: Jankovics József. A mutatókat összeállította: Jankovics József és Nyerges Judit. Bp., 1993, Balassi, 669+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós hatodik füzet + Dr. Dézsi Lajos: Misztótfalusi Kis Miklós. (Egybekötve.) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Franklin-Társulat, 257-299 p. .+208 p.+ 4 t. Kiadói, sérült papírkötésben