Bánhegyi Ferenc: Kossuth Lajos azt üzenete... Kossuth Lajos születésének 200. évfordulójára. Celldömölk, én., Apáczai Kiadó. Kartonált papírkötés, jó állapotban.
VIII. Henrik udvarában. Egy korszak arculata versekben és rajzokban. A verseket válogatta és fordította: Mészöly Dezső. A Holbein-portrékat válogatta és fényképezte Rácz István. Bp., 1984, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bakelit lemez-melléklettel.
Desroches-Noblecourt, Christiane: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. F. L. Kenett 75 színes felvételével. Bp., 1966, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadozott papír védőborítóval.
Panyik István- Sellei Sarolta: Kréta, Mükéné. Trója. Szabó Miklós tanulmányával és képmagyarázataival. Bp, 1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Courtois, Stéphane et al.: A kommunizmus fekete könyve. Bűntény, terror, megtorlás. Bp., 2000, Nagyvilág. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé karcos borítóval, de egyébként jó állapotban.
A Szapáry-és a Werkele-kormány minisztertanácsi jegyzőkönyvei 1890. március 16-1895. január 13. I-II. kötet. Szerk.: Koroknai Ákos. Bp., 1999, Magyar Országos Levéltár. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, gerince kicsit fakó de egyébként jó állapotban.
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak. Ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion.. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papírborítóval, egyébként jó állapotban.
Csendes Istvánné: Mesterségünk címere. Hagyományos munkák képeskönyve. Debrecen, 2016, Graph-Art Kft. Nagy Attila illusztrációival. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
William C. Davis: A vadnyugat hőskora. 1800-1899. Hn, 1994, Helikon. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, jó állapotban.
Castiglione László: Pompeji, Herculaneum. A Vezúv kitörésének ezerkilencszázadik évfordulójára. Sugár Lajos felvételeivel. Bp., 1979, Gondolat-Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.A vászonkötésen egy nagyobb folttal, a papírborító kissé koszos.