Irányi Dániel-Charles-Louis Chassin: A magyar forradalom politikai története. 1847-1849. I-II. köt. Ford.: Szoboszlai Margit. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Spira György. Bp., 1989., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés.
Lévárdy, Ferenc: Il legendario ungherese degli Angio? conservato nelle Bibliotheca Vaticana, nel Morgan Library e nell 'Ermitage. Acta Historiae Artium. Tomus IX. Fasciculi 1-2. Separatum. Bp., 1963, MTA Művészettörténeti Közleményei, 75-138 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző, Levárdy Ferenc, (1916-1993) régész, művészettörténész által ...
Lotharingiai Károly hadinaplója Buda visszafoglalásáról. 1686. Szerk.: Kun József. A szöveget sajtó alá rendezte, fordította, a szójegyzéket és a mutatókat készítette: Mollay Károly. Bp., 1986, Zrínyi. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
Zolnay László: Az elátkozott Buda - Buda aranykora. Bp., 1982, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.+ 3 db Zolnay László cikkel (Mátyás király és Bécs, A budavári Babits bástyasétány sorsa, Decembertől februárig.) + Zolnay László levelének másolatával az Állam Védelmi Osztály részére, melyben a fasiszta köztári szobrok, jelképek megsemmisítését javasolja, ...
Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban, . Szép állapotban. + Tanulmányok Erdély történetéből. Szakmai konferencia Debrecenben 1987. október 9-10. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988, Csokonai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. Néhány bennük levő cikkel.