Stephen Henry Roberts: The House That Hitler Built. London, 1937, Methuen. Második kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, sérült gerinccel, címlap és utolsó néhány lap foltos. / Linen-binding. Second edition. With spotty pages.
3 db a Teleki Pál Tudományos Intézet által kiadott könyv a Hazánk és a Nagyvilág sorozatból. Sőtér István: Magyar-francia kapcsolatok. Hazánk és a Nagyvilág I. kötet. Budapest, 1946, Teleki Pál Tudományos Intézet. Kiadói kissé sérült illusztrált papírkötés. + Bertha Kelemen: Magyarok és svédek. Hazánk és a Nagyvilág IV. kötet. Budapest, 1946, Teleki Pál Tudományos Intézet. Kiadói kissé sérült illu...
Az almánfalvi Niamessny család története és Dr. Niamessy Mihály a XX. század közéletében. Szerk.: Komáromi László. Bp., 2011, Helikon. Műbőr kötésben, jó állapotban.
Leo Frobenius: Afrikai kultúrák. Válogatott írások. Szerkesztette, válogatta, az utószót és a jegyzetek írta, a fordítást ellenőrizte: Bodrogi Tibor. Fordította: G. Beke Margit, Kárpáty Csilla, Soltész Gáspár. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.