2 db id. Markó Károly művészetét bemutató könyv: Bodnár Éva: id. Markó Károly (1791-1860). Bp.,1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Színes és fekete-fehér képekkel, id. Markó Károly műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadozott kiadói papír védőborítóban. + Bajkay Éva, Hessky Orsolya, Szurcsikné Molnár Erika: id. Markó Károly (1791-1860). A magyar ...
Király Erzsébet, Róka Enikő, Veszprémi Nóra (szerk.): XIX. Nemzet és Művészet. Kép és Önkép. Bp., 2010, Magyar Nemzeti Galéria. 432 p. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal, többek közt Székely Bertalan, Madarász Viktor, Hollósy Simon, Lotz Károly, Barabás Miklós, Iványi-Grünwald Béla, Csontváry-Kosztka Tivadar műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
Gy. Szabó Béla: Mexikói tél. Útivázlatok. Kolozsvár-Napoca, 1974, Dacia Könyvkiadó. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kopottas szakadozott papír védőborítóval de egyébként szép állapotban.
Martyn Ferenc (1899-1986): Petőfi olvasása közben. Bp., 1973, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói szakadt és foltos papírmappában, 20 db illusztrációval. Megjelent 5000 példányban.