Márki Sándor-Marczali Henrik: Egyetemes és hazai történelem. I-VI. köt.: I. köt.: Márki Sándor: Az ókor története., II. köt.: Márki Sándor: A középkor története., III. köt.: Márki Sándor: Az újkor története. IV.: Márki Sándor: A legújabb kor története., V-VI. köt.: Marczali Henrik: Magyarország története. Első rész és második rész. Bp.,1912,Athenaeum, 2+392 p.+1+17 (képtáblák, közte 7 színes, ebb...
Emlény. Karácsoni, ujesztendei és névnapi ajándék. 1844. Hat aczélra metszett képpel. Ney Ferenc, Nagy Ignác, Kovács Pál, B. Jósika Miklós, Frankenburg Adolf, Császár Ferenc, Tóth Lőrinc írásaival.. Pest, 1844. Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, acélmetszet) t.+4+247p.+5 (acélmetszetek) t. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, hiányos címlappal, egy tábla, és egy lap (63...
Magyar Golgota 1944. Regénysorozat. Fóthy János: Horthyliget- a magyar Ördögsziget.; Gyenes István: Élet a föld alatt.; Izsáky Margit: Ország a keresztfán.; Lévai Jenő: Endre László, a magyar háborús bűnösök listavezetője.; Lévai Jenő: A margitkörúti vészbírák.; Palást László: A bori halálút regénye.; Petyke Mihály: A Gestapo foglya voltam.; Vajda Zoltán József: a lapátos hadsereg.; Bp.,[1945], M...
Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin, IV+1142+1;4+1260 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött modern egészvászon-kötés.
Smets Mór: Az Osztrák Birodalom története. II-III. köt. Ford.: Répászky Tivadar. Történeti- Nép és Földrajzi Könyvtár XLII. és XXXV. köt. Nagybecskerek, 1891-1892, Pleitz Fer. Pál, VI+490; VIII+429 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerince sérült, intézményi bélyegzőkkel.
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora. 1815-1847. A magyar nemzet története. IX. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t.+724 p.+31 t. Nagy gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, képmellékletekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 4 hiányzó táblával. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus feljegyzéseivel egy l...
Szilágyi Sándor: Vértanúk a magyar történelemből. Történeti tanulmányok. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, VII+1+495+1 p. Kiadói, kissé szakadozott papírkötésben foltos lapokkal.
Szekfű Gyula: Állam és nemzet. Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. A Magyar Szemle Könyvei XVII. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. Papírkötésben, szakadozott, kopott papír védőborítóban.
Benito Mussolini: Arnaldo Mussolini élete. Ford. és jegyz. ellátta Waermer Erzsébet. Olasz-Magyar Könyvtár, Bp.,(1935), Franklin. 1 t.+91 p. + 3 tábla. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, néhány lap kissé foltos. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
Kállay Miklós: Magyar célok és feladatok a világháború negyedik évében. - - m. kir. miniszterelnök beszéde 1943. május 29-én a székesfővárosi és pestvármegyei M.É.P. szervezetek nagyválasztmányi ülésén. Bp., 1943., Stádium-ny., 30 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé sérült borítóval.