Sebők Zsigmond: Maczkó Úr újabb utazásai. Maczkó úr a Balatonon. Maczkó Úr Budapesten. Maczkó úr úton. Bp., 1908, Singer és Wolfner. Mühlbeck Károly rajzaival illusztrálva. Egészvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.
Sebők Zsigmond: Maczkó úr útnak indul.
Budapest, 1911, Singer és Wolfner. Mühlbeck Károly rajzaival. Kopottas, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Néhány lap foltos, a borító kopott.
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai. Maczkó úr a Retyezáton. Maczkó úr az Alföldön. Maczkó úr a tengeren. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1927],Singer és Wolfner, 192 p. Hatodik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, hiányzó elülső szennylappal.
Kolumbus Kristóf. Amerika fölfedezése. Az ifjuság számára szerkesztette: Dr. Brózik Károly. Bp.,1888,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (szímes litográfia) t.+ 4 sztl. lev. +329+1 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval.
Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp.,(1941), Palladis Rt., 62 p. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, pár foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
Berze-Nagy János: Magyar népmesetípusok. I. köt. A bevezető tanulmányt írta és a tudományos szerkesztést végezte: Dr. Banó István. Pécs, 1957., Baranya Megye Tanácsa, 1 (címkép, Berze-Nagy János portréja) t. +675+1 p. + 2 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány. Megjelent 1000 példányban.
Gonaquadate, a viziszörny. Észak-amerikai indián mesék, mondák és mítoszok. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Dégh Linda. Népek Meséi. Bp., 1960, Európa. Kihajtható térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, hiányzó címlappal, volt könyvtári példány.
Ezüst mesekönyv. A világ legszebb meséi. Meséli: - -. Deák Ferenc rajzaival. Bukarest, 1975, Kriterion, 181 p.+12 (színes, egészoldalas képtáblák) t. Kiadói kopott félvászon-kötés.