Simándy József újra "megszólal" ... A nagy művész nyilatkozatai, a vele készült riportok és jubileumainak dokumentumai. Összeáll. és szerk.: Simándi Péter. Bp., 2006., "Pro Patria, Pro Musica 1997." Színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerkesztő, Simándy József fia, Simándi Péter által dedikált.
Könyves Kálmán Zeneműtára: Opera Album. Bp, én., Bárd Ferencz és Testvére. .Kottagyűjtemény illusztrált címlappal, Faragó József jelzett grafika. Egészvászon szecessziós kötésben. Kopott borítóval, az elülső oldalon a vászon kissé hullámos.
Dr. Erdélyi Sándor, Prof. Gualtiero Nicolini: A Kónya család. Budapest-Cremona, 1998, Media-Press. Kiadói kartonált papírkötésben, a borító hátulján kisebb sérüléssel, egyébként jó állapotban. Magyar, olasz és angol nyelven. Kónya Lajos által dedikált példány! Pármai könyvfesztiválon díjazott könyv.
Bartók Béla: Mikorkozmosz zongorára. I. füzet. Mikrokosmos Klaviermusik von allem Anfang an. Heft I. Budapest, é. n., Editio Musica. Kiadói papírkötésben, sarkánál szakadt borítóval, bejegyzésekkel. Magyar és német nyelven. + Friss Antal: Gordonka-iskola IV. Violoncello Tutor IV. Budapest, 1971, Editio Musica. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. A borítón kisebb foltokkal, szakadásokkal. Magyar és...
cca 1890-1920 Vegyes kotta tétel, 18 db. Közte: Bertini, Teodor PinetBakalinikov: Volga-keringő, Alexander Ragtime Band: Alexander Twostep, Gunnar Boberg: Sosveig, Vivián Grey: Náni, Náni, Straus Oszkár: Legénybúcsú és kuruc dalgyűjtemény (sérült, hiányos, rossz állapotú). Változó állapotban, közte szakadt, sérült.
1956-1966 Vegyes kotta tétel, 3 db: Ránki György: Jaj de szépen muzsikálnak. Magyar dalok énekhangra, zongorakísérettel.; Vágyom egy nő után. Harmonika album Lehár Ferenc műveiből. Átdolgozta: Kola József.; Örökszép melódiák zongorára. II. köt. Bp., 1956-1960-1966, Zeneműkiadó. Papírkötésekben.