Turóczi-Trostler József: A magyar nyelv felfedezése. Két tanulmány az európai s magyar humanizmus kapcsolatairól. DEDIKÁLT! Bp., 1933, Ranschburg Gusztáv. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Francois Villon: A szegény Villon tíz balladája és szép fegyverkovácsné panasza. Ford.: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula (1904-1986) lapszámozáson belüli 18 egészoldalas rajzával. Bp., 1940, Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), 71 p. Hozzákötve: Faludy György: Villon balladái - - átköltésében. Bp., (1937), Officina, (Löbl Dávid és Fia-ny.), 90+2 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Harmadik kiad...
Whol Janka, egy nagyvilági hölgy): Az illem. Utmutató a művelt társaséletben. Bp. 1880. Athenaeum. 239 l. Whol Janka (1846- 19o1.) az első magyar zsidó írónő. Kiadói, laza egészvászon kötésben
Molnár Ferenc: A pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Gergely Tibor rajzaival. Bp., é.n., Franklin-társulat. Kopott kiadói félvászon kötésben, kissé megviselt állapotban.
Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Vadász Miklós rajzaival. Bp., 1912., Franklin, 231 p.+18 t. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták, restaurált lapokkal és táblákkal.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1935., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói foltos, kopott aranyozott félbőr-kötés. Számozatlan példány. A szennylapok hiányoznak.
Babits Mihály összegyűjtött munkái: IV.;V.;VI.,VIII. kötetek Halálfiai I-II., Tímár Virgil fia, Kártyavár, Összes novellák. Bp., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban