Hedin Sven: Ázsia szívében. Tizezer kilométernyi úttalan utazás. 1-2. kötet Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp, 1906, Lampel R. Fekete-fehér képekkel és térképekkel illusztrálva. Egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként szép állapotban.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga". Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.) Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 (színes kihajtható térkép) t. +4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az első kötetből a címlap hiányzik és egy lap kijár, néhány lapon ...
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 8+214+2 p.+16 t.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatk...
Gubányi Károly: Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+324 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a 17-36. illetve a 143-178. oldalon szakadt lapokkal.
Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 t.+299 p.+45 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 elszakadt kihajtható térkép (43x33 cm.) Első kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+220+4 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) Egészoldalas és szövegközti képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, 2 térkép-melléklettel.
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n. (1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó lapokkal (címlap, előszó, elülső sz...
Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja asz északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (fekete-fehér fotók) t.+2 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval,