Felvinczi Takács Zoltán: Buddha útján a távol-keleten I-II. Bp., én., Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesületének kiadása. Egészvászon-kötés, kopottas állapotban.
Az Alföld a XXI. század küszöbén. II. Alföld Kongresszus. 1998. november 12-13, Békéscsaba. Szerk.: Baukó Tamás. Békéscsaba, 1999, Nagyalföld Alapítvány. Papírkötésben, szép állapotban.
W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. Kalandos utazások. Fordította: Havas József. Bp., é.n, Dante. A szerző eredeti felvételeivel. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Kopott állapotban, sérült gerinccel, kijáró és ezért javított kötéssel.
Winkler Gábor: Győr. 1939-1999. Győr, 1999, Műhely. Magyar, német és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Az átmenet vagy Veszprém megye a rendszerváltás időszakában. Szerk.: Oláh Miklós. Veszprém, 1995, Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlése. Benne Balatonra vonatkozó írásokkal is. Kiadói kartonált papírkötés.
A Magas-Tátra. A Tátrai Nemzeti Park. Összeállította és a bevezetőt írta: Milan Hirs. Ford.: Tanya Pál. Bratislava/Pozsony, 1964, Osveta. Kiadói egészvászon-kötés.
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bp.,2004, Fekete Sas Kiadó. Második kiadás. Számos egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.