Művészet Magyarországon. 1830-1870. I-II. köt. Katalógus. Szerk.: Szabó Júlia-Széphelyi F. György. Bp.,1981., MTA Művészettörténeti Kutató Csoport, 163; (165-) 580 p. +124 (fekete-fehér) t. Kiadói papírkötés, kopásnyomokkal.
Pusztai László: Öntöttvasművesség Magyarországon. Bp., 1998, Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Az író, Pusztai László által dedikált példány.
Platthy György, Dr. Rónai Béla: Népművészet. Tanárképző Főiskolai Tankönyvek. Bp., 1978, Tankönyvképző. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, borító kicsit meghajolt de egyébként jó állapotban.
Harmath István, Katsányi Sándor: Veszprém megye irodalmi hagyományai. Veszprém, 1984, Veszprém m. Tanács V.B. művelődésügyi osztálya. Negyedik, bővített kiadás. Ajándékozási sorokkal. Róka Lajos , Szertel Sándor képeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Új építészet, új társadalom. 1945-1978. Válogatás az elmúlt évtizedek építészeti vitáiból, dokumentumaiból. Művészet és elmélet. Szerk.: Major Máté- Osskó Judit. Hn., 1981, Corvina. Papírkötésben, kissé kopott állapotban. Volt könyvtári példány.
Aranykincsek. A termésaranytól az arany ékszerig. A 100 éves Herman Ottó Múzeum kiállítása. Debrecen, én., A Herman Ottó Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.