Németh, Lajos: Csontváry. Bp.,1974, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói gerincénél kissé szakadt papír védőborítóban, francia, angol és német, nyelven./Linen-binding, in paper cover, in French, English and German language.
A krakkói Wawel gyűjteményei. Bev.: Jerzy Szablowski. Bp., én., Corvina. Második, bővített kiadás. Ford.: Havas Lujza. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Kiadói szakadozott papír védőborító.
Fehér Géza: Török miniatúrák. A magyarországi hódoltság koráról. Bp., 1975, Magyar Helikon Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Budapest múzeumai. Hét múzeum mesterművei. Szerk.: Korek József. Bp., 1969, Corvina. Harmadik, módosított kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
Niilo Valonen: A finnugor népek népművészete. Helsinki., 1978, Otava és Corvina. Ford.: Lehtinen Ildikó. Rácz István fotóival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.
Dr. Vitéz Nagy Zoltán: Új magyar művészet. Száz év szobrászata és festészete. 54 szövegközti kép, 24 szines tábla, 116 egyszínű tábla. Bp., 1941, Athenaeum. Sérült, laza vászonkötésben.
Berkovits Ilona: Zichy Mihály. Bp., 1977., Corvina,(Offset-ny.), 4+8 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, hiánytalanul, a mappán kis szakadással, jó állapotban.