Edith Krull: Kunst von Frauen. Das Berufsbild der Bildenen Künstlerinnen in vier Jahrhunderten. Leipzig, 1984, Edition Leipzig. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban.
Garas Klára: A XVIII. század német és osztrák rajzművészete. Szépművészet Múzeum legszebb rajzai II. kötet. Bp., 1980, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, kiadói mappában kopásokkal.
Berkovits Ilona: Zichy Mihály. Bp., 1977., Corvina,(Offset-ny.), 4+8 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, a mappán szakadással, hiánytalanul.
Strausz János: Képesalbum. A fotóművész, Strausz János által dedikált. Bp., 2013, StraMA-Med Bt. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
Berzeviczy Albert: A cinquecento festészete, szobrászata, és művészi ipara. A Velencéről szóló fejezetekkel kiegészítette: Divald Kornél. Bp.,1909, Franklin, 554+1 p. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
Heinz Mode: A nő az indiai művészetben. Bp., 1970, Corvina. Ford.: Székely András. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói kopottas papír védőborítóban.